Leszek Weres: Akademia Trenerów I Liderów Astrologii Humanistycznej

 Autor pięciu książek, dwóch wysoko nakładowych „Mandala życia” i „Homo-Zodiacus”, ponawia szkolenia. Rusza od nowa Akademia Trenerów i Liderów Astrologii Humanistycznej  – honorowy patronat nad szkoleniem Leszek Weres. Szkolenie w Jaworkach poprowadzi osobisty uczeń Artur Święch.

Termin: 12.05 do 18.05. 2023 r.

Zapisy:
Sprzedaż biletów w pierwszej turze 1500 zł, do 30 marca lub wyczerpania miejsc.
Sprzedaż biletów w drugiej turze 1650 zł do, 30 kwietnia lub wyczerpania miejsc.
OPŁATA ZA WARSZTAT po 30 kwietnia, 1850 zł

Gościniec ” AMON” udostępnił bezpłatnie salę wykładową dla fundacji i uczestników kursu .
Osoby nie korzystające z noclegów w gościńcu zobowiązane są do indywidualnego pokrycia kosztów sali w wysokości 100 zł / szkolenie

Kontakt: Paweł Znyk, tel. 514-121-175; leszekweres@wp.pl

Organizator: Fundacja Wspierania Inicjatyw Społecznych „LOGOS”

Pełny program kursu prowadzący: Artur ŚwięchLeszek Weres: zajęcia online.

Tematyka kursu:

 • zapoznanie z energetyką planet i faz (znaków) Zodiaku,
 • teoria archetypów, omówienie przykładów – archetypy w psychologii, mitologiczne, literackie i filmowe,
 • symbolika astrologiczna,
 • aspekty planet – relacje kątowe pomiędzy planetami w horoskopie,
 • dwadasamsy i dekanaty – podział faz Zodiaku,
 • sektory (domy) horoskopu, Ascendent, Medium Coeli,
 • rektyfikacja horoskopu – techniki poszukiwania oraz uściślania godziny urodzenia,
 • pojęcie dominanty horoskopu i czynniki dominujące w horoskopie – praktyczne wskazówki jak odkryć najważniejsze elementy kosmogramu i nie zagubić się w szczegółach,
 • praktyczne ćwiczenia interpretacji horoskopów – odkrywanie potencjałów we własnym horoskopie oraz horoskopach innych ludzi,
 • prognoza astrologiczna (tranzyty, progresje, daty stałe) – planowanie osobistego rozwoju zgodnie ze swoimi potrzebami i niepowtarzalnym indywidualnym rytmem życia,
 • astrologia porównawcza – astrologiczna analiza relacji międzyludzkich, związków partnerskich, małżeńskich, rodzinnych,
 • relokacje (mapy rozwoju potencjałów indywidualnych) – Twoje miejsce w świecie (astrokartografia, przestrzeń lokalna),
 • astrologia a zdrowie,
 • astrologia a nauka,
 • astrologia a religia,
 • warsztat i etyka pracy astrologa.

Program Leszka Weresa: zajęcia online.
Niebiańska partytura – most do duchowych źródeł kosmogramu

Zodiak – duchowy system komunikacji

Progresje – fundament do ewolucyjnego skoku świadomości

Aspekty – kryształowa sieć powiązań planetarnych

Zodiak – źródło boskiej inteligencji

Zajęcia z Leszkiem Weresem odbędą się, jeżeli warunki zdrowotne na to pozwolą. Jeżeli nie to program będzie realizowany przez Artura.

Artur Święch – astrolog, kosmoekolog, pedagog, politolog, były dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, wieloletni działacz a obecnie propagator idei wolontariatu. Uczestnik programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu.

Astrologią zainteresował się w 1991 roku po przeczytaniu bestsellera Leszka Weresa i Rafała T. Prinke pt. „Mandala Życia”. Po 7 latach poznał autora książki – prof. Leszka Weresa. Wkrótce, zafascynowany prezentowanym przez Niego otwartym i praktycznym podejściem do wiedzy astrologicznej, z wdzięcznością przyjął możliwość zostania Jego asystentem. W latach 1999-2014 wziął udział w 39 Szkołach Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury Leszka Weresa, w czasie wielu z nich był również wykładowcą.

Pierwszy kurs astrologii poprowadził w 1999 roku. Od tego czasu regularnie szkoli adeptów królewskiej wiedzy, mając za sobą kilkaset przeprowadzonych kursów i warsztatów astrologii dla początkujących i zaawansowanych w wielu miastach Polski.W 1999 roku jako współzałożyciel i wice-prezes Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej zainaugurował działalność Sekcji Miłośników Astrologii (SMA) w Kielcach, której zajęcia prowadził regularnie przez 10 lat. W latach 2002-2007 zajęcia SMA odbywały się również w Lublinie, a w latach 2007-2009 we Wrocławiu. W latach 2007-2019 praktyczne warsztaty astrologii odbywały się w Warszawie. Obecnie stałym miejscem spotkań ze studentami astrologii jest ośrodek w Wildze pod Warszawą, gdzie regularnie odbywają się zarówno Kursy astrologii, jak i warsztaty oraz tematyczne Szkoły Astrologii.

Jako wykładowca spędził ze swoimi słuchaczami ponad 3000 godzin, zaś drugie tyle nagrywając indywidualne i partnerskie analizy astrologiczne ze swoimi klientami.

W październiku 2007 roku, wraz z grupą pasjonatów i badaczy astrologii powołał do życia Instytut Astrologii Humanistycznej (IAH), którego celem są prace badawcze oraz propagowanie profesjonalnego podejścia do astrologii i dziedzin z nią związanych.

WPŁATA ZALICZKI 400 zł: Fundacja Wspierania Inicjatyw Społecznych „LOGOS’
Tytuł: DONACJA
M BANK, Nr konta: 88 1140 2004 0000 3402 7994 3978
ZAKWATEROWANIE i miejsce prowadzenia zajęć (płatne osobno).

Zakwaterowanie i zajęcia:
Gościniec „Amon”,34-460 Jaworki ul. Biała Woda 51; kontakt tel.: + 48 514-121-175;  e-mail: amon.jaworki@wp.pl; www.jaworkiamon.pl

Ceny noclegów uzależnione są od ilości osób w pokoju:
Pok. dwuosobowy: cena za 6 dni – 480 zł osoba.
Pok. trzyosobowy: cena za 6 dni – 420 zł osoba.
Pok. czteroosobowy osobowy: cena za 6 dni – 360 zł osoba.
Możliwość dopłaty do pokoju na wyłączność.
Dostępne są również apartamenty. Indywidualne zniżki dla rodzin. Prosimy o rezerwację noclegów bezpośrednio po złożeniu formularza dotyczącego uczestnictwa w kursie. Wpłata 50 % ceny kosztu noclegu.

Konto: 44 88040000 0031 0300 0252 0001
Tytułem: warsztat / ilość osób, imię i nazwisko/ czas pobytu /

Możliwe jest wyżywienie grupowe na czas warsztatów po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.
Uczestnicy w trakcie warsztatu i pobytu w Gościńcu „AMON”, mają dostęp do aneksu kuchennego i jadalni. Można także skorzystać z oferty lokalnych restauracji. W pobliżu jest także sklep.

Mistrz bezinwazyjnego określania psychofizycznej kondycji człowieka: Profesor Leszek Weres otrzymał tytuł Człowieka Roku 2019 redakcji „Wieści prosto z Gór”

Opracowana przez profesora Leszka Weresa „Kosmoekologia Kultury”, przekształcona z czasem w „Niebiańską Partyturę” która to ostatecznie zagościła w Pieninach jako „Holistyczna Partytura Zdrowia” – podkreślił wydawca Paweł Znyk.

W laudacji padły słowa podkreślające obecne osiągnięcia laureata: Mistrz bezinwazyjnego określania psychofizycznej kondycji człowieka.

Leszek Weres przekazał Pawłowi Znykowi informacje o Mudrach oraz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat „Holistycznej Partytury Zdrowia” . Określenie MUDRA pochodzi z sanskrytu i oznacza pieczęć. Mudry to określone gesty dłoni i palców, które znane są od wieków na całym świecie.

Leszek Weres autor pięciu książek, dwóch wysoko nakładowych „Mandala życia” i „Homo-Zodiacus”, jedyne archetypowe ujęcie kosmicznych uwarunkowań najbardziej znanych postaci literackich, polskich i obcych.

Zmartwychwstanie Leszka Weresa

21 marca 2020 roku rusza Akademia Liderów i Mistrzów Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury.
Pierwsza weryfikacja osób pretendujących do uprawnień trenerskich.

Akademia Liderów i Mistrzów Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury – honorowy patronat Leszek Weres.

Maksimum praktyki i tyle samo teorii, uczymy tego, co się sprawdza.

Dlaczego warto?
Rozwiniesz kompetencje trenerskie. Zdobędziesz lepszą pozycję w branży i przewagę nad konkurencyjną. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym astrologiem. Dzięki Kursowi Trenerskiemu rozwiniesz umiejętności odczytywania Niebiańskiej Partytury zodiaku.

Program:
Niebiańska partytura – most do duchowych źródeł kosmogramu

Zodiak – duchowy system komunikacji

Progresje – fundament do ewolucyjnego skoku świadomości

Aspekty – kryształowa sieć powiązań planetarnych

Zodiak – źródło boskiej inteligencji

Termin: 20.03 do 22.01. 2020 r.
Koszt pobytu: 490 zł
Miejsce:
Gościniec „Amon” (sala wykładowa mieści się w jaworczańskiej Piramidzie Zdrowia)
ul.Biała Woda 51, Jaworki 34-460
http://jaworkiamon.pl/?cat=2

Kontakt: Tel: 514-121-175 ; amon.jaworki@wp.pl

 

Autor pięciu książek, dwóch wysoko nakładowych „Mandala życia” i „Homo-Zodiacus”, jedyne archetypowe ujęcie kosmicznych uwarunkowań najbardziej znanych postaci literackich, polskich i obcych

*
Urodzony 18 maja 1945 r. w Krakowie.
* Absolwent Wydz. Prawa UAM w Poznaniu (1969), pod kierunkiem prof. K. Skubiszewskiego specjalizacja z zakresu prawa międzynarodowego
publicznego z oceną bardzo dobrą.
* Wieloletni (kilka kadencji) prezydent Studenckiego Stowarzyszenia Przyjaciół ONZ w Poznaniu oraz w prezydium Polskiego Towarzystwa Przyjaciół ONZ, wykładowca i organizator kilkudziesięciu sesji naukowych, już wtedy najbliższa współpraca z odziałem łódzkim, kierowanym przez dzisiejszych, najbliższych doradców Prezydenta RP i Premiera Rządu RP.
* Podczas studiów we władzach Ruchu Penitencjarnego, znajomość pedagogicznych problemów więziennictwa i więźniów w zamkniętych zakładach karnych. Kilkunastoletni aktywny instruktor ZHP na obozach i zgrupowaniach Hufca ZHP Poznań – Jeżyce.
* Od 1969 r. ponad 20 lat w Instytucie Zachodnim (Polska Akademia Nauk) w Poznaniu (asystent, adiunkt), specjalizacja: teoria konfliktu, logika kreatywnych rozwiązań sytuacji konfliktowych…
* 1972 r.- wygrany konkurs na stypendium Fulbrighta w USA, asystent prof. Alkera w bostońskim Instytucie Technologicznym w Massachusetts (MIT), (matematyczna teoria gier, strategie konfliktów międzynarodowych i kulturowych), także intensywne studia na Uniwersytecie Harvarda (teoria i logika sytuacji konfliktowych, koalicje, negocjacje, integracja), potem na kalifornijskim Uniwersytecie Stanforda (psychologia agresji, kreatywna komunikacja), (1973).
* W latach 1974-1975 w Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Sajgonie, konfrontacja dramatycznej rzeczywistości wojennej (zwolennik pacyfizmu) z tradycyjnymi wartościami duchowymi Dalekiego Wschodu.
* 1977 r.- doktorat z teorii konfliktu i matematycznej teorii gier u prof. A. Kwileckiego w Instytucie Socjologii UAM. (doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii).
* 1978-1979 stypendium Kościuszki w USA, status visiting professor na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), stosunki międzynarodowe, stereotypy państwowe i archetypy narodowościowe, twórcze wykorzystanie ludzkich możliwości mimo kulturowych różnic i stresów.
* 1978 – 1985 wiceprezydent Międzynarodowego Towarzystwa Badań Astrolog. (z siedzibą w Los Angeles), wielokrotny wykładowca i uczestnik Światowych Kongresów Psychotroniki, tak samo Kongresów Astrologii i Kosmobiologii, wreszcie Świat. Forum Symbolizmu.
* Przełom lat siedemdziesiątych, do stanu wojennego, zast. sekretarza generalnego Wielkopolskiego Stowarzyszenia Różdżkarskiego, najpotężniejszego w Europie, wieloletni wykładowca bydgoskich (jedynych wtedy w Polsce) Letnich Szkół Radiestezyjnych (pod tym mianem kryło się w tamtych latach wszystko, co twórcze
i niekonwencjonalne).
* Od 1990 r. Dyrektor Ośrodka Kosmobiologicznych Analiz i Prognoz w Poznaniu, przez dwa lata przy CINPO Internat., potem samodzielna placówka, siedziba w Poznaniu, następnie filia w Rąbieniu, obecnie siedziba w Rąbieniu AB, gm. Aleksandrów Łódzki.
* Autor pięciu książek, dwóch wysoko nakładowych „Mandala życia” (V wydanie wyprzedane; napisana razem z Rafałem T. Prinke), to kompendium wiedzy o szeroko pojmowanych relacjach kosmos człowiek i „Homo-Zodiacus”, jedyne archetypowe ujęcie kosmicznych uwarunkowań najbardziej znanych postaci literackich, polskich i obcych, „Teoria gier w amerykańskiej nauce o stosunkach międzynarodowych”, psychologiczno-komunikacyjne aspekty rozwiązań sytuacji konfliktowych oraz tworzenia koalicji, oraz zbiory mniej i bardziej zaawansowanych esejów odpowiednio „Nieznany świat astrologii” i „Nieznany świat astrologii i kosmobiologii” (także wyczerpane), przygotowane do druku „Kosmiczny wymiar Polskości”, kulturowa analiza narodowego archetypu, „Ukryte moce Zodiaku”, m. in. .dynamiczne mandale twórczości, bezpieczeństwa, rozwoju, „Spotkania z nieznanym”, popularniejsze nieco ujęcie problematyki kosmicznych elementów kreatywności człowieka. Poza tym kilkaset artykułów i esejów w wysoko nakładowych, głównie miesięcznikach i tygodnikach.
* Od dwudziestu lat prowadzi trzy razy do roku Ogólnopolskie Szkoły Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury (we wrześniu 2011 r. odbyła się już 63. Szkoła!), ze względu na ich twórczy charakter, wielu słuchaczy uczestniczyło w nich kilkanaście, niektórzy kilkadziesiąt razy.
* Za najcenniejsze uważa opracowanie dynamicznych mandal twórczości, władzy, rodziny, komunikacji, systemu wartości (i innych) oraz włączenie we współczesny nurt Kosmobiologii swych rozważań o archetypach w literaturze oraz o archetypowych kosmogramach narodowych i państwowych, tworzące fundamenty nowej dyscypliny wiedzy, którą nazywa Kosmoekologią Kultury.
* Uważa, że Zodiak wciąż pozostaje testem Rorschacha dla całej ludzkości, a kosmobiologia – algebrą życia, której wielu równań wprawdzie nie rozumiemy, lecz staramy się rozwiązywać w ciągu całego naszego przebywania na Ziemi.
* Renesansowe zainteresowania i ciągły głód wiedzy, nieustająca (z powołania) belferka, przez wiele lat wykładowca Studium Psychotronicznego Doradztwa Życiowego w Łodzi, ul. Drewnowska, prezes i v-prezes Stowarzyszenia Łączenia Wiedzy Niekonwencjonalnej z Nauką Współczesną „Chiron”, od wielu lat prowadzi zaawansowane seminaria z kosmoekologii kultury w kilku miastach Polski.
* Twórca jedynego w świecie Radiowego Kosmobiologicznego Telefonu zaufania w Poznaniu i Łodzi, sfilmowane przez „Polsat”.
* Uprawnienia w turystyce zagranicznej, kilkunastoletnie szkolenie pilotów wycieczek zagranicznych „Almatur” i „Juventur”, pilotaż grup specjalistycznych na różnych kontynentach.
* Znajomość kilkudziesięciu krajów, m. in. kilkakrotne w Meksyku (na Jukatanie) badanie więzy łączących jego mieszkańców z kosmosem, na Hawajach, Filipinach i w Japonii połączenia świata magii ze współczesną psychotroniką i z indywidualizowanymi procesami twórczego myślenia..
* Biegle wykłady po angielsku, także znajomość hiszpańskiego, rosyjskiego, słabo francuski i j. niemiecki.
* Sympatia dla taoizmu i ruchów ekologicznych, także muzyki symfonicznej i stylu country (balladuje przy gitarze) i dzieci (czwórka własnych: Michał i Marysia, Leszek Jr i Adam urodzeni już w Łodzi).


Książka przystępnie opowiada o wszystkich 12 fazach Zodiaku i ich wzajemnej recepcji. Archetypowe wizerunki znaków poparte są postaciami z literatury polskiej i światowej, co czyni książkę wyjątkowo ciekawą. Książka niesie przesłanie, że sfera kulturowej działalności człowieka ma swoje kosmobiologiczne podłoże i uzasadnienie. Autor uważa,że Zodiak wciąż pozostaje testem Rorschacha dla całej ludzkości, a astrologia – algebrą życia, której wielu równań wprawdzie nie rozumiemy, lecz staramy się rozwiązywać w ciągu całego naszego przebywania na Ziemi.

W książce tej autor próbuje wyjaśnić czytelnikowi, że strefa kulturowa działalności człowieka ma swoje kosmobiologiczne podłoże i uzasadnienie. Uważa, że Zodiak pozostaje wciąż testem Rorschacha dla całej ludzkości, a astrologia- algebrą życia, której wielu równań wprawdzie nie rozumiemy, lecz staramy się rozwiązywać w ciągu całego naszego przebywania na Ziemi.

Leszek Szuman

https://astromix.pl/content/view/80/191/

Astrologiczne FAQ wg Leszka Szumana

Jako astrologiczne FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, zamieszczam obszerne fragmenty wywiadu, jakiego dziennikarce Przekroju, udzielił pod koniec lat siedemdziesiątych, znany polski astrolog, Leszek Szuman (1903-1987). Wiele z jego wypowiedzi, jakich udzielił w tym wywiadzie, przeszło do kanonu polskiej astrologii.

[…] „Przekrój” – Dlaczego astrologia ma tylu wrogów?

Leszek Szuman – Astrologia wrogów nie ma. Istnieje natomiast wielu ignorantów, co ją krytykują.

„Przekrój” – Co ma astrologia wspólnego z astronomią?

Leszek Szuman – Dziś nic. Dawniej astrolog sam musiał obliczyć położenie i bieg planet. Później robili to matematycy, a dziś komputery.

„Przekrój” – Zdarza się nieraz, że jakiś astronom krytykuje astrologię…

Leszek Szuman – Tak. Mnie taki pan przypomina owego ceglarza, co chciał być członkiem jury na konkursie chopinowskim, bo z jego cegieł zbudowano gmach filharmonii. Zadaniem astronomii jest badanie budowy wszechświata. Astrologia zaś jest odgałęzieniem psychologii. Jest to zresztą zdanie szwajcarskiego psychiatry, prof. Junga.

„Przekrój” – Lecz nie znamy mechaniki działania planet na osobowość człowieka.

Leszek Szuman – I co z tego? – Nie wiemy co to jest elektryczność, a jednak jeździmy tramwajem. Nie wiemy dlaczego rośnie trawa i nikt się tym nie przejmuje. Mamy około stu teorii o pochodzeniu wszechświata. Nasza Ziemia na szczęście o tym nie wie i kręci się spokojnie dalej.

„Przekrój” – Czy astrologii można się nauczyć?

Leszek Szuman – Oczywiście, lecz trzeba mieć w tym kierunku pewne zdolności. Lecz i do szycia spodni trzeba mieć zdolności. Im wyższe wrodzone predyspozycje, tym lepszy astrolog. Tak samo zresztą jest w medycynie i w innych naukach.

„Przekrój” – A co mówi o astrologii nauka?

Leszek Szuman – Przepraszam panią. Która nauka? – Leśnictwo? – Hodowla drobiu? Na świecie istnieje taki ładny zwyczaj, że każda nauka mówi za siebie. Lekarz mówi o medycynie, inżynier o budowie mostów. O astrologii zabiera głos lada nieuk, a pisma chętnie to drukują. Prawdziwego astrologa nie dopuszcza się do głosu.

„Przekrój” – Dlaczego tak jest?

Leszek Szuman – Bo szkalowanie astrologii jest bezkarne. Niechby ktoś spróbował kpić sobie np. z pana prokuratora.

„Przekrój” – A więc pan wierzy w astrologię?

Leszek Szuman – Wierzyć można w życie pozagrobowe, a na astrologii trzeba się znać. Wymaga to wielu lat ciężkiej i nudnej pracy.

„Przekrój” – Czy opracowanie horoskopu wymaga dużo czasu?

Leszek Szuman – Różnie. Mój najkrótszy horoskop miał dwa słowa: Chytry dureń. Potrzebowałem na to około trzech minut. Lecz astrogramy ludzi o skomplikowanych charakterach wymagają nieraz kilku godzin namysłu i rozważań. Każdemu wolno się mylić, bo to ludzka rzecz. Astrologowi nie, bo powiedzą, że oszust. Jest to także kwestia wprawy. Zrobiłem w moim życiu około ośmiu tysięcy horoskopów.

„Przekrój” – Czy panu często zdarzają się omyłki?

Leszek Szuman – Prawie nigdy, jeśli ustaliłem bezbłędnie czyjś dokładny czas urodzenia. Lecz pamiętam o tym, że astrologia ma możliwości ograniczone. Nie jest kluczem do wszystkich problemów życia i świata, jak się wydaje niektórym entuzjastom. Lecz mimo to warto znać swój horoskop i swe potencjalne możliwości. Ważne jest to też u dzieci i w doborze partnerów małżeńskich. Niektórzy ludzie nie chcą znać swojego horoskopu. Przypominają kapitana, co wypływając z portu wyrzuca mapy za burtę i woła: Panie Boże prowadź mnie, bo ty wiesz lepiej. Ogólnie biorąc, ostrzegam ludzie przez okresami niepowodzeń, które radzę biernie przeczekać i podaję okresy sprzyjające, radząc je wykorzystać.

„Przekrój” – Czy panu osobiście astrologia kiedyś się w życiu przydała?

Leszek Szuman – Tak. Dwa razy dzięki niej uratowałem swoje życie. To było podczas wojny.

„Przekrój” – Co pan myśli o horoskopach z komputerów?

Leszek Szuman – Wspaniałe urządzenie do robienia pieniędzy. Jest to maszyna dla astrologów, których boli głowa od myślenia. Komputer nie potrafi zweryfikować niepewnego czasu urodzenia i ustalić kolejnej wartości aspektów w horoskopie. Poza tym horoskop nie ma wartości absolutnej, która jest zależna od licznych czynników uchwytnych tylko indywidualnie. To jest bardzo ważny szczegół.

„Przekrój” – Czy astrologia może przewidzieć wojnę?

Leszek Szuman: W latach, kiedy między sobą walczyli aniołowie, może to i było możliwe. Dziś, kiedy co miesiąc wybucha gdzieś wojna, byłoby to trudne. Chodź czasem udaje się. Na rok 1939 kupiłem około dziesięciu różnych kalendarzy astrologicznych. W żadnym nie przewidziano wojny. Tylko w ilustrowanym Kurierze Codziennym wyraźnie o niej powiedział polski astrolog.

„Przekrój” – Dlaczego jest potrzebny dokładny czas urodzenia?

Leszek Szuman – Na jedną dobę można opracować około 140 różnych horoskopów. Wszak jednego dnia może urodzić się biskup i złodziej. Co ich łączy i co ich dzieli? – Biskup popatrzy chętnie na Kojaka [serial kryminalny – przyp. Astromix], a złodziej pójdzie w niedzielę do kościoła. Ich astrogramy mają odrębne dominanty, czyli cechy kierujące ich życiem.

„Przekrój” – Jaka jest różnica między astrologią dzisiejszą a średniowieczną?

Leszek Szuman – Mniej więcej taka sama jaką mamy między medycyną dzisiejszą a dawną.

„Przekrój” – Czy ktoś oprócz pana zajmuje się przepowiedniami?

Leszek Szuman – Ależ oczywiście… Meteorologowie przepowiadają pogodę, lekarze przewidują, jakie są szanse wyleczenia chorego, adwokat – czy mu klienta zamkną lub zwolnią. Także każde planowanie coś przewiduje…

„Przekrój” – Myślę, że to nie to samo… Meteorologia na przykład opiera się na wieloletnich statystykach.

Leszek Szuman – To tak jak astrologia!… czy pani może myśli, że dla zrobienia horoskopu wchodzę na dach i patrzę w gwiazdy?… Nie… Mam do tego liczne, obszerne statystyki, swoje i cudze.

„Przekrój” – A co może pan powiedzieć o horoskopach gazetowych?

Leszek Szuman – Nic. Tego nie piszą astrologowie. Każdy może pisać sobie sam.

„Przekrój” – Przed kilkoma miesiącami pisano, że około roku 1986 ma nastąpić jakaś katastrofa, bo planety naszego układu mają stanąć w szeregu. Czy to możliwe?

Leszek Szuman – Takie układy zdarzają się mniej więcej co 185 lat i jakoś je ludzkość przeżyła. Od czasu, jak wyzdychały węże morskie wytrute ropą wyciekającą z uszkodzonych tankowców, prasa przerzuciła się na latające spodki i na „astrologię”. A zresztą w obecnym stuleciu takiego układy planet nie będzie.

„Przekrój” – Skąd pan to wie?

Leszek Szuman – Mam efemerydy, czyli tabele z położeniem planet aż do roku dwutysięcznego.

„Przekrój” – Co pan może powiedzieć o swoich klientach?

Leszek Szuman – Przychodząc do mnie ludzie spodziewają się jakichś rewelacji. Myślą, że astrolog powinien wiedzieć wszystko, że jest jasnowidzem, cudotwórcą.

„Przekrój” – Czy pan ludziom mówi prawdę?

Leszek Szuman – Tak, lecz to i owo przemilczam. Nie jest wskazane, aby ludzie wiedzieli o sobie wszystko. Czasem czują się dotknięci, kiedy wspomnę, że mogą zachorować. Można by o tym napisać całą książkę. […]

 

Leszek Szuman jest autorem następujących książek:

 • W kręgu znaków zodiaku
 • Astrologia i polityka
 • Życie po śmierci

Wiele lat później, tej samej gazecie, wywiadu udzielił inny znany polski astrolog, dr Leszek Weres.

Olga tokarczuk o astrologii

https://plus.dziennikzachodni.pl/olga-tokarczuk-fakt-ze-ksiegi-sa-tak-czytane-i-komentowane-przywraca-mi-wiare-w-czytelnika/ar/c13-11795964

 

 

 

https://integra.wordpress.com/2006/12/05/wezownik-precesja-i-inne-mloty-na-astrologie/

Praktyki astrologiczne jako przedłużenie Wiary Przyrodzonej Słowiańskiej wśród polskich królów i uczonych, a także o wojnach religijnych i etnicznych.

 

 

Dane Rudhyar

Astrologia przystosowuje się do mentalności i oczekiwań emocjonalnych osoby, która interesuje się nią jako praktykujący lub jako klient – podobnie dzieje się z psychologią czy nawet medycyną. Dostaje się to, co się daje. Odpowiedź jest taka, jak pytanie. Wiedza jaka się zdobywa zależy od tego, co chce się wiedzieć, o ile nie jest przez to całkowicie zdeterminowana. W wielu przypadkach zależy ona też od własnych potrzeb

Dane Rudhyar