Leszek Weres: Akademia Trenerów I Liderów Astrologii Humanistycznej

 Autor pięciu książek, dwóch wysoko nakładowych „Mandala życia” i „Homo-Zodiacus”, ponawia szkolenia. Rusza od nowa Akademia Trenerów i Liderów Astrologii Humanistycznej  – honorowy patronat nad szkoleniem Leszek Weres. Szkolenie w Jaworkach poprowadzi osobisty uczeń Artur Święch.

Termin: 12.05 do 18.05. 2023 r.

Zapisy:
Sprzedaż biletów w pierwszej turze 1500 zł, do 30 marca lub wyczerpania miejsc.
Sprzedaż biletów w drugiej turze 1650 zł do, 30 kwietnia lub wyczerpania miejsc.
OPŁATA ZA WARSZTAT po 30 kwietnia, 1850 zł

Gościniec ” AMON” udostępnił bezpłatnie salę wykładową dla fundacji i uczestników kursu .
Osoby nie korzystające z noclegów w gościńcu zobowiązane są do indywidualnego pokrycia kosztów sali w wysokości 100 zł / szkolenie

Kontakt: Paweł Znyk, tel. 514-121-175; leszekweres@wp.pl

Organizator: Fundacja Wspierania Inicjatyw Społecznych „LOGOS”

Pełny program kursu prowadzący: Artur ŚwięchLeszek Weres: zajęcia online.

Tematyka kursu:

 • zapoznanie z energetyką planet i faz (znaków) Zodiaku,
 • teoria archetypów, omówienie przykładów – archetypy w psychologii, mitologiczne, literackie i filmowe,
 • symbolika astrologiczna,
 • aspekty planet – relacje kątowe pomiędzy planetami w horoskopie,
 • dwadasamsy i dekanaty – podział faz Zodiaku,
 • sektory (domy) horoskopu, Ascendent, Medium Coeli,
 • rektyfikacja horoskopu – techniki poszukiwania oraz uściślania godziny urodzenia,
 • pojęcie dominanty horoskopu i czynniki dominujące w horoskopie – praktyczne wskazówki jak odkryć najważniejsze elementy kosmogramu i nie zagubić się w szczegółach,
 • praktyczne ćwiczenia interpretacji horoskopów – odkrywanie potencjałów we własnym horoskopie oraz horoskopach innych ludzi,
 • prognoza astrologiczna (tranzyty, progresje, daty stałe) – planowanie osobistego rozwoju zgodnie ze swoimi potrzebami i niepowtarzalnym indywidualnym rytmem życia,
 • astrologia porównawcza – astrologiczna analiza relacji międzyludzkich, związków partnerskich, małżeńskich, rodzinnych,
 • relokacje (mapy rozwoju potencjałów indywidualnych) – Twoje miejsce w świecie (astrokartografia, przestrzeń lokalna),
 • astrologia a zdrowie,
 • astrologia a nauka,
 • astrologia a religia,
 • warsztat i etyka pracy astrologa.

Program Leszka Weresa: zajęcia online.
Niebiańska partytura – most do duchowych źródeł kosmogramu

Zodiak – duchowy system komunikacji

Progresje – fundament do ewolucyjnego skoku świadomości

Aspekty – kryształowa sieć powiązań planetarnych

Zodiak – źródło boskiej inteligencji

Zajęcia z Leszkiem Weresem odbędą się, jeżeli warunki zdrowotne na to pozwolą. Jeżeli nie to program będzie realizowany przez Artura.

Artur Święch – astrolog, kosmoekolog, pedagog, politolog, były dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, wieloletni działacz a obecnie propagator idei wolontariatu. Uczestnik programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu.

Astrologią zainteresował się w 1991 roku po przeczytaniu bestsellera Leszka Weresa i Rafała T. Prinke pt. „Mandala Życia”. Po 7 latach poznał autora książki – prof. Leszka Weresa. Wkrótce, zafascynowany prezentowanym przez Niego otwartym i praktycznym podejściem do wiedzy astrologicznej, z wdzięcznością przyjął możliwość zostania Jego asystentem. W latach 1999-2014 wziął udział w 39 Szkołach Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury Leszka Weresa, w czasie wielu z nich był również wykładowcą.

Pierwszy kurs astrologii poprowadził w 1999 roku. Od tego czasu regularnie szkoli adeptów królewskiej wiedzy, mając za sobą kilkaset przeprowadzonych kursów i warsztatów astrologii dla początkujących i zaawansowanych w wielu miastach Polski.W 1999 roku jako współzałożyciel i wice-prezes Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej zainaugurował działalność Sekcji Miłośników Astrologii (SMA) w Kielcach, której zajęcia prowadził regularnie przez 10 lat. W latach 2002-2007 zajęcia SMA odbywały się również w Lublinie, a w latach 2007-2009 we Wrocławiu. W latach 2007-2019 praktyczne warsztaty astrologii odbywały się w Warszawie. Obecnie stałym miejscem spotkań ze studentami astrologii jest ośrodek w Wildze pod Warszawą, gdzie regularnie odbywają się zarówno Kursy astrologii, jak i warsztaty oraz tematyczne Szkoły Astrologii.

Jako wykładowca spędził ze swoimi słuchaczami ponad 3000 godzin, zaś drugie tyle nagrywając indywidualne i partnerskie analizy astrologiczne ze swoimi klientami.

W październiku 2007 roku, wraz z grupą pasjonatów i badaczy astrologii powołał do życia Instytut Astrologii Humanistycznej (IAH), którego celem są prace badawcze oraz propagowanie profesjonalnego podejścia do astrologii i dziedzin z nią związanych.

WPŁATA ZALICZKI 400 zł: Fundacja Wspierania Inicjatyw Społecznych „LOGOS’
Tytuł: DONACJA
M BANK, Nr konta: 88 1140 2004 0000 3402 7994 3978
ZAKWATEROWANIE i miejsce prowadzenia zajęć (płatne osobno).

Zakwaterowanie i zajęcia:
Gościniec „Amon”,34-460 Jaworki ul. Biała Woda 51; kontakt tel.: + 48 514-121-175;  e-mail: amon.jaworki@wp.pl; www.jaworkiamon.pl

Ceny noclegów uzależnione są od ilości osób w pokoju:
Pok. dwuosobowy: cena za 6 dni – 480 zł osoba.
Pok. trzyosobowy: cena za 6 dni – 420 zł osoba.
Pok. czteroosobowy osobowy: cena za 6 dni – 360 zł osoba.
Możliwość dopłaty do pokoju na wyłączność.
Dostępne są również apartamenty. Indywidualne zniżki dla rodzin. Prosimy o rezerwację noclegów bezpośrednio po złożeniu formularza dotyczącego uczestnictwa w kursie. Wpłata 50 % ceny kosztu noclegu.

Konto: 44 88040000 0031 0300 0252 0001
Tytułem: warsztat / ilość osób, imię i nazwisko/ czas pobytu /

Możliwe jest wyżywienie grupowe na czas warsztatów po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.
Uczestnicy w trakcie warsztatu i pobytu w Gościńcu „AMON”, mają dostęp do aneksu kuchennego i jadalni. Można także skorzystać z oferty lokalnych restauracji. W pobliżu jest także sklep.

Mistrz bezinwazyjnego określania psychofizycznej kondycji człowieka: Profesor Leszek Weres otrzymał tytuł Człowieka Roku 2019 redakcji „Wieści prosto z Gór”

Opracowana przez profesora Leszka Weresa „Kosmoekologia Kultury”, przekształcona z czasem w „Niebiańską Partyturę” która to ostatecznie zagościła w Pieninach jako „Holistyczna Partytura Zdrowia” – podkreślił wydawca Paweł Znyk.

W laudacji padły słowa podkreślające obecne osiągnięcia laureata: Mistrz bezinwazyjnego określania psychofizycznej kondycji człowieka.

Leszek Weres przekazał Pawłowi Znykowi informacje o Mudrach oraz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat „Holistycznej Partytury Zdrowia” . Określenie MUDRA pochodzi z sanskrytu i oznacza pieczęć. Mudry to określone gesty dłoni i palców, które znane są od wieków na całym świecie.

Leszek Weres autor pięciu książek, dwóch wysoko nakładowych „Mandala życia” i „Homo-Zodiacus”, jedyne archetypowe ujęcie kosmicznych uwarunkowań najbardziej znanych postaci literackich, polskich i obcych.

Zmartwychwstanie Leszka Weresa

21 marca 2020 roku rusza Akademia Liderów i Mistrzów Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury.
Pierwsza weryfikacja osób pretendujących do uprawnień trenerskich.

Akademia Liderów i Mistrzów Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury – honorowy patronat Leszek Weres.

Maksimum praktyki i tyle samo teorii, uczymy tego, co się sprawdza.

Dlaczego warto?
Rozwiniesz kompetencje trenerskie. Zdobędziesz lepszą pozycję w branży i przewagę nad konkurencyjną. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym astrologiem. Dzięki Kursowi Trenerskiemu rozwiniesz umiejętności odczytywania Niebiańskiej Partytury zodiaku.

Program:
Niebiańska partytura – most do duchowych źródeł kosmogramu

Zodiak – duchowy system komunikacji

Progresje – fundament do ewolucyjnego skoku świadomości

Aspekty – kryształowa sieć powiązań planetarnych

Zodiak – źródło boskiej inteligencji

Termin: 20.03 do 22.01. 2020 r.
Koszt pobytu: 490 zł
Miejsce:
Gościniec „Amon” (sala wykładowa mieści się w jaworczańskiej Piramidzie Zdrowia)
ul.Biała Woda 51, Jaworki 34-460
http://jaworkiamon.pl/?cat=2

Kontakt: Tel: 514-121-175 ; amon.jaworki@wp.pl

 

Dane Rudhyar

Astrologia przystosowuje się do mentalności i oczekiwań emocjonalnych osoby, która interesuje się nią jako praktykujący lub jako klient – podobnie dzieje się z psychologią czy nawet medycyną. Dostaje się to, co się daje. Odpowiedź jest taka, jak pytanie. Wiedza jaka się zdobywa zależy od tego, co chce się wiedzieć, o ile nie jest przez to całkowicie zdeterminowana. W wielu przypadkach zależy ona też od własnych potrzeb

Dane Rudhyar

Uczniowie

Wywiad z Elżbietą Kłobus i Zofią Wieczorek

Rozmawiała Iza Podlaska

Pod koniec 2007 roku ukazała się książka na temat astrologii zatytułowana Z astrologią pod rękę, którą napisały dwie panie astrolog ze Śląska: Elżbieta Kłobus i Zofia Wieczorek. Izabela Podlaska zadała im kilka pytań, aby przybliżyć czytelnikom naszego portalu ich pracę i astrologiczne pasje.

Astrologią obie zajmujecie się od lat, piszecie artykuły o tematyce astrologicznej, prowadzicie praktykę astrologiczną w Katowicach. Skąd pomysł na wydanie książki właśnie teraz?

W ramach współpracy z miesięcznikiem Szaman, miałyśmy nieraz okazję prowadzić wykłady na tematy astrologiczne, aby przybliżyć ludziom tę „królewska wiedzę”. Z astrologią pod rękęZauważyłyśmy, że ludzie nie związani z astrologią najbardziej lubią słuchać opowieści o „swoich” znakach zodiaku, i tak narodził się pomysł pisania artykułów o astrologii na podstawie archetypowych cech znaków zodiaku. Ale pisałyśmy nie tylko o cechach znaków zodiaku. Od czasu do czasu „podrzucałyśmy” czytelnikom bardziej skomplikowane tematy, takie jak progresje, żywioły, horoskopy państw, tranzyty planet, cykl Jonasa itp., aby takim sposobem obalić chociaż trochę mity o astrologii i wrzucaniu jej do jednego worka z „wróżeniem z fusów”. Powoli nasi czytelnicy i słuchacze zaczynali wykazywać coraz większe zainteresowanie tematem i z czasem coraz więcej osób pytało nas, kiedy napiszemy książkę. I to właśnie oni nas zmobilizowali. Pomysł więc już był. A dlaczego właśnie teraz? To już działanie planet.

Zofia Wieczorek: Ja mam w tegorocznym solariuszu Merkurego i Słońce na MC, dodatkowo Wenus w 10 domu. A w progresjach właśnie Merkury spotkał się ze Słońcem w trzecim domu.

Elżebieta Kłobus: Ja również mam w obecnym solariuszu Słońce przy MC i Merkurego w 10 domu. Ponadto moje progresywne Słońce i progresywny Merkury już od jakiegoś czasu znajdują się w piątym domu. A tak na marginesie, zawsze coś pisałam (niekoniecznie astrologicznego), jako że urodzeniowo mam Słońce i Merkurego w trzecim domu. Reasumując, teraz to chyba dobry czas dla nas obu, aby dać się poznać szerszemu gronu ludzi właśnie z tego, co mamy do powiedzenia. I wyszła książka. Jak widać, astrologia działa.

Czy długo szukałyście wydawcy?

Wydawnictwo KOS ma swoją siedzibę w Katowicach, tutaj też wydawany jest miesięcznik Szaman, z którym współpracujemy od kilku lat. W kręgu zainteresowań obu tych „firm” jest szeroko rozumiana ezoteryka, nic więc dziwnego, że w Szamanie można przeczytać o pewnych nowościach wydanych przez KOS, a KOS jest otwarty na współpracę z ludźmi piszącymi w Szamanie. Tak więc nasza współpraca z wydawnictwem KOS została zainicjowana w sposób niejako całkowicie naturalny.

Jak zaczęła się wasza życiowa przygoda z astrologią?

E.K.: Jeśli o mnie chodzi, astrologia interesowała mnie od lat szkolnych. Oczywiście było to czytanie o znakach zodiaku i tym podobne. Nie było przecież na rynku księgarskim żadnych (oprócz Szumana) książek. Czułam, że to nie wszystko, że ta wiedza musi być bardziej skomplikowana i obszerniejsza. Kiedy po raz pierwszy wpadł mi do ręki numer miesięcznika nauczycielskiego bodajże Nurt (nie jestem pewna nazwy), gdzie Leszek Weres opisywał znak Wagi na przykładzie Telimeny i Barbary Niechcic (co zresztą okazało się pierwowzorem opisów w Homo Zodiacus), było to dla mnie objawieniem. A gdy już kupiłam Mandalę Życia, nabrałam pewności, że astrologia będzie moją pasją. Ale że życie nie jest takie różowe, musiałam poczekać na swoją szansę do konkretnej nauki. Gdy już stworzyły mi się możliwości czasowe, trafiłam na I Ogólnopolską Szkołę Astrologii Leszka Weresa, która odbyła się w 1990 roku w Kolumnie. A następstwem były kolejne szkoły, seminaria, wykłady i warsztaty. I jak u wielu osób, najpierw to było zajęcie hobbystyczne, aż wreszcie stało się w pewnym momencie profesjonalnym.

Z.W.: Moja przygoda z astrologią zaczęła się w stanie wojennym, kiedy to wielu rzeczy nie wolno było robić, a już na pewno spotykać się w większych grupach. Na przekór tym zakazom w Katowicach pewna grupa osób zaczęła organizować wykłady i spotkania dla ludzi, którzy interesowali się „dziwnymi rzeczami” – na początku głównie radiestezją. Tam właśnie poznałam człowieka, który umiał obliczyć horoskop, a że znałam swoją dokładną godzinę urodzenia, otrzymałam od niego ręcznie narysowane kółko z dziwnymi znaczkami. I potem coraz częściej słyszałam: „no tak, nie mogłaś się inaczej zachować, przecież jesteś zdeterminowana astrologicznie.” Dla osoby ze Słońcem w Koziorożcu było to – mówiąc delikatnie – głupim gadaniem. Jak to, ja czymś tam zdeterminowana? Oczywiste bzdury! Ale żeby udowodnić temu człowiekowi, że jest w błędzie, musiałam poszukać argumentów. No i kupiłam pierwszą książkę astrologiczną – W kręgu znaków zodiaku Leszka Szumana (wtedy była to jedna z bardzo niewielu pozycji na polskim rynku księgarskim, a pierwsza, jaka wpadła mi w ręce). Przeczytałam, a jakże – i stwierdziłam, że może nie do końca, ale coś w tym jest. Jakiś czas potem pojechałam na wczasy do Przyjezierza organizowane przez Bydgoski Ośrodek Radiestezyjny, a tam m.in. trafiłam na kurs astrologii prowadzony przez Leszka Weresa. Takie były moje początki. A efekt – widoczny, z niedowiarka stałam się wielką zwolenniczką astrologii. Potem jeździłam na wszystkie „weresjady” – szkoły astrologiczne organizowane przez Leszka Weresa. No i astrologia zadomowiła się w moim życiu. Astrologią zainteresowały się też moje dzieci. W czasach, kiedy w Polsce nie było jeszcze sensownych książek o tej tematyce, syn przetłumaczył nam z angielskiego kilka pozycji. A córka, wtedy jedna z najmłodszych uczestniczek „weresjad”, do tej pory aktywnie zajmuje się astrologią.

Jako ciekawostkę podam, że książkę W kręgu znaków zodiaku kupiłam 18 maja, a potem dowiedziałam się, że jest to dzień urodzin Leszka Weresa. Czyżby przeznaczenie?

Jakich polskich nauczycieli astrologii i autorów podręczników astrologicznych cenicie najbardziej?

Największy sentyment ma się chyba do tych nauczycieli, którzy wprowadzają w daną dziedzinę, którzy ukazują nowy świat. Tak się złożyło, że w naszym przypadku był to Leszek Weres, tak więc obie jego cenimy najbardziej, jako tego pierwszego nauczyciela. A poza tym utrzymujemy stałe kontakty z osobami, które zaczynały swoją przygodę z astrologią w tym samym czasie, co my – i tu chciałybyśmy wymienić Jarka Gronerta. Ponadto stale wymieniamy swoje doświadczenia z grupą „weteranów astro” na corocznych warsztatach i uczymy się nawzajem.

Jeżeli chodzi o autorów książek, to w latach naszej wczesnej nauki były książki Leszka Szumana i Leszka Weresa. Miałyśmy zresztą to szczęście, że książka Homo Zodiacus L. Weresa powstawała na naszych oczach i niejeden cytat w tej książce został „podrzucony” autorowi przez nas i naszych ówczesnych kolegów. Natomiast z autorów zagranicznych najbardziej poważanymi przez nas są: Dane Rudhyar, Stephen Arroyo, Tracy Marks, Bil Tierney, Liz Greene, Jeanne Avery.

Dla kogo napisałyście tę książkę?

Nasza książka jest dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy już coś tam wiedzą z astrologii. Stwierdziłyśmy, że obecnie nie ma tego typu pozycji na rynku księgarskim. Chciałyśmy, aby nie był to podręcznik, lecz książka, która zainteresuje ludzi i skłoni do nauki astrologii, a co najmniej zaszczepi w nich przekonanie, że „coś w tym jest”. Dlatego starałyśmy się pisać jasnym językiem, który będzie łatwy w czytaniu i w zrozumieniu nawet trudniejszych tematów. Zresztą mamy już sygnały od ludzi „spoza branży”, że książkę świetnie się czyta i najważniejsze – wszystko się rozumie. To dla nas bardzo ważne, to, że nie jest to książka tylko dla wybrańców.

Czy osoby, które znają już podstawy astrologii, znajdą w waszej książce coś dla siebie?

Książka pisana jest w taki sposób, aby i osoby znające w pewnym stopniu astrologię znalazły w niej coś dla siebie. Przede wszystkim – archetypy. Często widać, że nawet osoby nieźle znające astrologię mają problemy z archetypami. Lektura naszej książki na pewno poszerzy spojrzenie wielu osób właśnie na archetypy. Nie trzeba chyba żadnego astrologa przekonywać, że cała interpretacja horoskopu opiera się na archetypowych cechach planet i znaków zodiaku. Niezależnie od tego, jakie techniki interpretacji zastosujemy, to właśnie gruntowna znajomość archetypów gwarantuje jej trafność.

Osobiście zaskoczyły mnie w książce to, że pokazałyście swoje artystyczne talenty. Nie wiedziałam, Elu, że piszesz wiersze. Jestem też pod wrażeniem, jak Zosia ładnie i dowcipnie rysuje. Czy to są wasze pasje, którym poświęcacie wolny czas?

 1. K.: Nie uzurpuję sobie prawa do nazywania siebie poetką. Od dzieciństwa pisałam różnego rodzaju wierszyki i wiersze, najczęściej okolicznościowe lub humorystyczne fraszki. Wszyscy moi bliscy i znajomi wiedzą o tym i często czekają na wierszowane życzenia. Ponieważ na warsztatach astrologicznych również „popełniałam” tego typu działania, pomyślałam sobie, że dobrze byłoby takie kwintesencje cech ująć w wierszowanej formie. To od razu sygnalizuje, że książka nie będzie nudna. Mam nadzieję, że mi się udało. Oczywiście w czasie wolnym zajmują mnie jeszcze inne zagadnienia. Lubię sport (pływanie, jazda na rowerze), lubię chodzić na koncerty i do kina, lubię czytać, chociaż ostatnio coraz mniej czasu mam na beletrystykę, gdyż oprócz astrologii interesują mnie także: mitologia, reinkarnacja, psychologia, no i trzeba być na bieżąco z wydarzeniami. Jednym słowem nie mam nadmiaru czasu.

Z.W.: Nie ja jestem autorką rysunków, lecz moja córka. Ja, z racji swojego zawodu, umiem rysować, ale tylko od linijki. Rysunki to dzieło Basi.

Natomiast jeżeli chodzi o wolny czas, to staram się spędzać go aktywnie. W lecie można spotkać mnie w parku, jak „śmigam” na rolkach. Poza tym dużo medytuję (wbrew pozorom, to też aktywność) i ćwiczę Qi-gong. W wolnych chwilach chciałabym wreszcie obejrzeć w spokoju te wszystkie filmy z ukochanego przeze mnie Nepalu i Tybetu, które dzielnie nagrywam, i które – jako słoneczny Koziorożec – mam skatalogowane. Ale na razie musi zadowolić mnie to, że je mam.

Na końcu książki nie żegnacie się z czytelnikami, ale zapowiadacie kontynuację – czyli kolejne książki. Kiedy się ukażą i o czym będą?

Planujemy następną książkę, która będzie głównie o miłości i o związkach. Mamy już sporo materiałów. A kiedy się ukaże? Oczywiście przy sprzyjających aspektach, a więc to pytanie bardziej do planet niż do nas. A tak poważnie – najpierw musimy ją ukończyć.

Dziękuję Wam za wywiad i zapraszam serdecznie czytelników naszego portalu do czytania Waszej książki!

http://czary.pl/astrologia/podstawy_wywiad_klobus_wieczorek.php

Olga Tokarczuk: Leszek Weres ją przeczytał i mnie pochwalił, mówiąc, że całkiem dobrze sobie poradziłam, nawet tam, gdzie pozmyślałam pewne reguły astrologiczne.”


Dlaczego PTA publikując wpis o Oldze Tokarczuk pominęło nazwisko Leszka Weresa o którym wspomina autorka?

Pragnę dołączyć się do nieprzerwanie napływających gratulacji dla Pani Olgi Tokarczuk za kolejnego dla Polski, Literackiego Nobla, a tym samym olbrzymi wkład w rozwój światowej literatury, w której kraj nasz dawno przestał już być terra incognita.
Miałem zaszczyt, a zarazem była to wielka przyjemność, móc nie tylko gruntownie przestudiować poruszaną w książce „Prowadź swój pług przez kości umarłych” bardzo bliską mi problematykę potocznie zwaną Astrologią, a którą nowatorsko nazwałem Kosmoekologią Kultury, ale też wyrazić swój zachwyt i nadal trwającą fascynację tym dziełem.
A oto jak wypowiedziała się na ten temat nie tak dawno sama autorka:

„Ale te fragmenty „Pługu…”, gdzie moja bohaterka wymądrza się na tematy różnych zasad astrologicznych, musiałam sobie porządnie przygotować i poczytać. Książka miała nawet konsultanta astrologicznego. Leszek Weres ją przeczytał i mnie pochwalił, mówiąc, że całkiem dobrze sobie poradziłam, nawet tam, gdzie pozmyślałam pewne reguły astrologiczne.”